تقدیر امام جمعه اردبیل از فداکاری نیروهای انقلابی/ ایران اسلامی، مظلوم ولی مقتدر

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: در غائله اخیر اخیر نیروهای انتظامی و بسیج و موالیان انقلاب ضربه خوردند، کتک خوردند و بعضی‌ها در نهایت مظلومیت، جان خود را از دست دادند، اما راضی نشدند ملت صدمه ببیند به حدی که صدای بخش زیادی از مردم بلند شده که مماشات بس است.

کد خبر : 99879
تاریخ انتشار : جمعه 4 آذر 1401 - 16:20
تقدیر امام جمعه اردبیل از فداکاری نیروهای انقلابی/ ایران اسلامی، مظلوم ولی مقتدر

به گزارش ملت بیدار آنلاین از اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در محل مصلی اردبیل با حضور پر شور و گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد با اشاره به مسائل اخیر کشور، اظهار کرد: یک نکته بسیار مهم در غائله اخیر نباید از توجه ملت ما مغفول بماند در روزهای گذشته به طور مداوم می‌شنیدید که فلان بسیجی شهید شد، فلان افسر ترور شد، فلان طلبه شهید شد، فلان پاسدار ترور شد، فلان افسر سیلی خورد، فلان مامور کتک خورد و… آیا این‌ها عاجز بودند؟ نخیر اصلاً و ابداً آیا نمی‌توانستند از سلاح استفاده کنند؟ آیا عاجز بودند که از سلاح استفاده کنند؟ اصلاً و ابداً. آیا ترس داشتند؟ اصلاً و ابداً. خداوند فرمود : «أَتَخْشَوْنَهُمْ فَاللَّهُ أَحَقُّ أَنْ تَخْشَوْهُ» (آیا از آنان می‌ترسید؟! در صورتی که اگر مؤمن هستید، خدا سزاوارتر است که از او بترسید) این‌ها هیچ کدام نبود.

وی افزود: در این روزها یک حقیقت بسیار بزرگی اتفاق افتاد که در تاریخ ایران و جهان و در کل دنیا بی‌نظیر است؛ پلیس ایران و نیروهای امنیتی تصمیم گرفتند خود را فدا کنند، اما بخشی از ملت را که استکبار جهانی با قدرت اهریمنی رسانه‌ای خود با دروغ و افترا و با آمارسازی، اهریمن‌سازی و کشته‌سازی آنها را فریب داده نجات دهند. خدایا، این چقدر ارزشمند است.

امپراطوری رسانه‌ای غرب با تمام توان ارزش‌های انقلابی را سانسور می‌کند

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تصریح کرد: ایران اسلامی مظلوم ولی مقتدر، در این روزها ارزش‌های بزرگی را به تماشا گذاشته ولی امپراطوری رسانه‌ای غرب با تمام توان آن را پنهان و سانسور می‌کند. تا حال حدود ۷۰ نفر از نیروهای انتظامی، بسیج و سپاه شهید شده‌اند در حالی که نظام به راحتی می‌توانست اهل قتل را به جزایشان برساند.

آیت‌الله عاملی با بیان اینکه نظام اسلامی به هیچ وجه به راه‌هایی که رژیم اسرائیل یا دولت‌هایی مثل عربستان، بحرین، مصر و… در برابر اعتراضات متوسل شدند وارد نمی‌شود، بیان کرد: فرهنگ دینی، ادبیات انقلابی و شعور انسانی ما آن گونه برخوردها را کاملاً رد می‌کند آنگونه برخوردها در داخل خانواده معنی ندارد، هرچند دشمن فوق‌العاده و با تمام توان برای ایجاد زمینه خشونت شیطنت می‌کند.

وی ادامه داد: در این مدت اخیر نیروهای انتظامی و بسیج و موالیان انقلاب ضربه خوردند، کتک خوردند و بعضی‌ها در نهایت مظلومیت، جان خود را از دست دادند اما راضی نشدند ملت صدمه ببیند به حدی که صدای بخش زیادی از مردم بلند شده که مماشات بس است.

امام جمعه اردبیل با اشاره به موضع گیری‌های برخی از مشاهیر هنری کشور در حوادث اخیر بیان کرد: عجیب این است که بعضی از چهره‌های هنری بدون توجه به این نکته ارزشمند، نظام را متهم می‌کنند و سوژه عظیمی برای دشمن درست می‌کنند.

وی تشریح کرد: در ایذه طی تیراندازی کورکورانه تروریست‌های وهابی، عده‌ای از مردم عادی و یک نوجوان شهید می‌شود، فوراً در صفحات بعضی از چهره‌های هنری، نظام متهم می‌شود، قاتل بعد از دستگیری اعتراف می‌کند و ریختن خون شیعه را مساوی با ورود به بهشت می‌داند، ولی باز هم آن مشهور هنری که او نیز از ملت ما و متعلق به کشور ماست بر نظر خود اصرار می‌کند.

آیا ممکن است در صفحه خودتان یک کلمه در محکومیت اسرائیل به خاطر کشتار اطفال، مطلب بنویسید؟

آیت‌الله عاملی اضافه کرد: ما از این مشهور هنری سوال می‌کنیم اخیراً اسرائیل تصویب کرد که باید تمام اطفال فلسطینی کشته شود تا نسل فلسطینی‌ها به کلی قطع شود و فقط در سال‌های اخیر بیش از ۸۰ طفل فلسطینی حتی در قنداقه کشته شده‌اند، آیا ممکن است در صفحه خودتان یک کلمه در محکومیت اسرائیل به خاطر کشتار اطفال، مطلب بنویسید؟

وی با اشاره با شهادت نیروهای انقلابی در روزهای اخیر بیان کرد: حدود ۷۰ نفر از نیروهای انقلاب جان خود را فدا کردند تا خون جوانی که ده‌ها کانال «تسویلی» او را به خیابان آورده صدمه و لطمه نخورد.

امام جمعه اردبیل با تبیین عملکرد نیروهای امنیتی ایران در حوادث اخیر عنوان کرد: نیروهای امنیتی ایران در عطوفت، دلسوزی و مماشات کار بی‌نظیر کردند، آن‌ها می‌توانند تحدی کنند اما پلیس با موتور خودش کپسول آتش‌نشانی حمل می‌کند.

آیت‌الله عاملی اذعان داشت: ای کاش و صد ای کاش رفتار پلیس کشورهای اطراف ما یا پلیس کشورهای اروپایی را با پلیس ایران به مقایسه بگذارند و نشان دهند تا ملت بزرگ ما تفاوت دو رفتار را ملاحظه کند.

وی افزود: دستگاه قضائی و پلیس ایران یک نقش عاطفی استثنایی را به تماشا گذاشتند که یک هزارم آن در اغتشاشات اروپا، آمریکا، اسرائیل و دولت‌های عربی دیده نمی‌شود.

 مماشات امروز از اوراق زرین در تاریخ انقلاب اسلامی است

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: تاریخ این‌ها را ثبت می‌کند مماشات امروز از اوراق زرین در تاریخ انقلاب اسلامی است و باید هم این طور باشد. البته حساب قاتلین مسلح جداست و امر مهم این است که ملت بزرگ ما متوجه این نکته شده و در حادثه اخیر بصیرت عظیمی پیدا کرده است.

آیت‌الله عاملی با تاکید بر اینکه قرار است ما در خطبه‌ها مطالبات معقول و منطقی ملت را مطرح کنیم تا احتیاجی به کف خیابان نباشد، گفت: یکی از مطالبات مهم این است که سیستم مالی و اداری آنچنان دقیق و شفاف و حساس باشد که امکان فساد و تخلف از مجموعه‌های دولتی کاملاً ریشه‌کن شود.

توسعه دولت هوشمند و دولت الکترونیک پیگیری شود

وی افزود: انصاف این است که دولت با توسعه دولت هوشمند و دولت الکترونیک، رفته‌رفته تمام گلوگاه‌های حساس را حذف می‌کند تعیین جایزه هنگفت از طرف دستگاه قضا برای گزارش فساد نیز قدم مثبتی است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بیان کرد: این اقدامات عملی کردن یک آرزوی بزرگ ملت ما است همه ملت آرزو دارند یک سیستم بسیار هوشمند بر کل مراودات مالی، مجوزها، برخورداری‌ها تمکن‌ها، تمول ها، مزایده‌ها، مناقصات و ارائه تسهیلات و … حاکم شود و هرگونه امکان خیانت ریشه‌کن شود. استفاده از تجربیات دنیا در این موضوع بسیار مهم است آن‌ها با کمترین هزینه دست‌های خیانت را قطع کرده‌اند.

امام جمعه اردبیل با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای قطع دست دلالان عنوان کرد: اخیراً در کشور اقدامات بسیار خوب برای کوتاه کردن دست دلالان و واسطه‌ها و سد فساد شده است.

آیت‌الله عاملی گفت: رفتن کالاهای دولتی مثل محصولات پتروشیمی، مشتقات نفتی، سیمان و به بازار بورس دست تمام دلالان مواد پتروشیمی، سیمان و … را که گاهی درآمد بسیار زیادی داشتند قطع کرد. اخیراً ایران خودرو نیز محصول را در بورس با قیمت پایه اعلام می‌کند و مشتریان به رقابت می‌پردازند و وجه رقابتی به جای دلال به خود ایران خودرو اختصاص می‌یابد با این روش دلال کنار می‌رود و طبعاً قیمت رفته رفته واقعی‌تر می‌شود.

مطالبه مردم، برقراری عدالت در استخدام است

وی با تاکید بر اینکه مطالبه دیگر مردم عدالت در استخدام است، گفت: ملت ما مخصوصاً خانواده‌ها و والدین به این مسئله بسیار حساس هستند اگر این موضوع حساب شده و از روی عدالت نباشد تخریب آن فوق‌العاده می‌شود.

امام جمعه اردبیل افزود: هیچکس نباید در روند استخدام دخالت کند، همه توجه کنند که استخدام در ادارات دولتی با آزمون صورت می‌گیرد. آزمون را هم سازمان سنجش کشور برگزار می‌کند در حال حاضر به ازای هر سه نفر که بازنشست می‌شوند یک نفر جذب می‌شود. در نهادهای حاکمیتی به ازای دو نفر یک نفر البته شرکت‌های طرف قرارداد با ادارات برای نگهبانی و خدماتی جذب دارند که دولت تصمیم گرفته این جذب‌ها را نیز سازماندهی کند.

پایان پیام/۳۷۲۷/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

بالا

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x