تاریخ انتشار: شنبه 15 آبان 1400 ساعت 12:22
کد خبر: 514
T T

برچسب‌ها

‏‎سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در توئیتی به راه‌اندازی سامانه‌ تعامل با مردم با هدف ارتباط مستمر به منظور تاثیر مستقیم مردم خارج از محدوده انتخابات اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین:

به گزارش ملت بیدار:

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت، علی خضریان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در  توئیتی نوشت:

جمهوری اسلامی، بزرگترین تجلی سیستماتیک دین در عرصه سیاسی اجتماعی است که به ید توانا و الهی ‎ امام خمینی(ره) و حضور مجاهدانه ‎ مردم در میدان عمل، تحقق عینی یافت و آنچه این هدیه الهی را بیش از پیش تقویت می‌کند، حضور مردم در صحنه‌ی تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی است.

سابقه نقش مردم در ‎ انتخابات بهترین نمود این حضور حماسی و تصمیم‌ساز است؛ اما توقف در ایفای نقش الهی در این قالب، به نوعی محصور کردن صاحبان اصلی انقلاب در تعیین سرنوشت خود است. لذا وظیفه حاکمیت ایجاد زمینه و بسترهای جدید جهت تحقق حداکثری و روزآمد ‎برای مردم در تصمیم‌سازی است.

‏واقعیت این است که سازوکارهای کنونی و روندهای فعلی، جوابگوی این مسأله نبوده و بازتعریف و بازطراحی آن با توجه به ابزارهای ارتباطی نوین که زیرساخت ‎ ارتباطات اجتماعی جدید را ایجاد کرده‌اند، می‌توانند گره گشای این موضوع باشند.

‏بنابراین برآن شدیم با استعانت از خداوند متعال و در راستای بهبود کمی و کیفی نقش تصمیم‌سازی مردم در عرصه‌ی قانونگذاری و نظارت در ‎ مجلس، با راه‌اندازی سامانه‌ای جهت تعامل با مردم عزیز ایران ، زمینه‌ساز یک ارتباط مستمر برای تاثیر مستقیم مردم خارج از محدوده انتخابات فراهم شود.

‏قطعا این کار شروعی کوچک در مسیری پیچیده برای بهبود وضعیت ‎ حکمرانی عادلانه در سطح نمایندگی مردم است که نیازمند توجه مردم و دلسوزان انقلاب -خصوصا نخبگان حوزوی و دانشگاهی- جهت همکاری و تعامل در قالب این سامانه است تا بتوانیم «تعاونوا علی البر و التقوی» را به قدر وسع اجرایی کنیم./

مطالعه کنید  بررسی سریع در اجرا و بازنگری طرح هادی در روستاها

پایان پیام

انتخابات – انتخابات الکترونیکی – مشارکت مردم – علی خضریان – مشارکت اجتماعی

/ پایان خبر

نظر شما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x