تاریخ انتشار: یکشنبه 20 شهریور 1401 ساعت 9:59
کد خبر: 47771
T T

برچسب‌ها

تحویل زمین برای احداث ایستگاه های خط ۱۰ مترو تهران

یکشنبه 20 شهریور 1401 ساعت 9:59
کد خبر: 47771

مجری خط ۱۰ مترو وضعیت همکاری شهرداری مناطق ۲ و ۵ برای در اختیار قرار دادن زمین و شروع عملیات اجرایی را مطلوب ارزیابی کرد.

ملت بیدار آنلاین

به گزارش خبرگزاری فارس، شرکت مترو تهران جهت تجهیز کارگاه‌های عمرانی و آغاز عملیات اجرایی احداث ایستگاه‌های فاز نخست خط ۱۰ مذاکرات و جلسات منظم هفتگی را با دست‌اندرکاران شهرداری مناطق مربوطه پیگیری می‌کند و در این خصوص بخشی از اراضی مورد نیاز، آماده تحویل به پیمانکاران شده است. 

محمود یوسفی مجری خط ۱۰ مترو تهران با اعلام این خبر افزود: به دنبال تجهیز کارگاه‌های عمرانی در دو ایستگاه دریاچه شهدای خلیج فارس و میدان اتریش و آغاز عملیات اجرایی در این کارگاه‌ها، رایزنی های متعددی با شهرداران مناطق ۲، ۵ و ۲۲ در حال انجام است تا سایر اراضی مورد نیاز برای احداث دیگر ایستگاه‌های فاز نخست خط ۱۰ در اسرع وقت تحویل شود.

یوسفی با بیان اینکه زمین های محل احداث ایستگاه‌های میدان ساحل و بلوار کاشان در منطقه ۲۲ آماده تحویل شده‌است، گفت: به موجب تحویل ۲۶ هکتار زمین جهت ساخت پایانه خط ۱۰ در این منطقه، ایستگاه پایانی در منتهی الیه غربی خط مذکور در خیابان خادمین جانمایی شده است. همچنین برای در اختیار گرفتن اراضی مورد نیاز به منظور احداث ایستگاه های وردآورد و المپیک، در حال مذاکره با اداره کل راه و شهرسازی استان تهران هستیم. 

مجری خط ۱۰ وضعیت همکاری شهرداری مناطق ۲ و ۵ برای در اختیار قرار دادن زمین و شروع عملیات اجرایی ایستگاه‌های خط ۱۰ که در این دو منطقه واقع شده‌اند را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در منطقه ۲، اراضی محل احداث ایستگاه تقاطعی خطوط ۷ و ۱۰ تحویل‌شده و عملیات اجرایی این ایستگاه در حال انجام است. زمین ایستگاه فرهنگ نیز شناسایی شده و در شرف تحویل است.

در منطقه ۵ اراضی مربوط به ساخت ایستگاه‌های کوهسار، جنت آباد، ایرانشهر و سردار جنگل آماده تحویل است و در مورد ایستگاه شهید اشرفی اصفهانی در حال بررسی موقعیت مناسب جهت تجهیز کارگاه و شروع عملیات عمرانی احداث ایستگاه هستیم.

یوسفی در پایان صحبت های خود، اشتیاق شهرداران مناطق مرتبط با احداث ایستگاه‌های خط ۱۰ جهت بهره‌مندی هرچه بیشتر و بهتر اهالی این مناطق از شبکه حمل و نقل ریلی انبوه بر را مهمترین عامل در راستای همکاری با شرکت مترو به منظور تحویل اراضی مورد نیاز و شروع هر‌چه سریعتر عملیات عمرانی ساخت ایستگاه‌های مربوطه دانست و اظهار امیدواری کرد در اسرع وقت ممکن با تامین اعتبارات مورد نیاز و منابع مالی لازم ، تمام کارگاه‌های عمرانی ایستگاه‌های فاز نخست خط ۱۰ فعال شوند.

انتهای پیام/


برچسب‌ها

نظر شما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x