تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 اسفند 1401 ساعت 17:07
کد خبر: 174671
T T

برچسب‌ها

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس:

تحریم‌ها مانع دستیابی ایران به فناوری‌های پاک و کاهش آلودگی هوا شده است

چهارشنبه 24 اسفند 1401 ساعت 17:07
کد خبر: 174671

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم‌های ظالمانه مانع دستیابی ایران به فناوری‌های پاک و کاهش آلودگی هوا شده است.

ملت بیدار آنلاین| دکتر سمیه رفیعی در کمیته اقدامات نظارتی تغییرات اقلیمی یکصد و چهل و ششمین نشست بین‌المجالس جهان در منامه بحرین گفت: اگر سیاست‌ها و طرح‌ها پیوست تامین مالی نداشته باشد با موفقیت انجام نمی‌شوند.

وی با اشاره به این که قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قانون دو وظیفه مهم مجالس قانون‌گذاری است افزود: در این بین یکی از الزامات اجرای قانون تامین بودجه است که کمتر به آن پرداخته می‌شود.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود: ما در جمهوری اسلامی ایران قانون بسیار خوبی با عنوان «قانون هوای پاک» داریم که در ۳۴ ماده تنظیم شده و برای تمام دستگاه‌ها وظایفی دیده شده است تا به پاک شدن هوا کمک کنند.

رفیعی با اشاره به نظارت فنی فراکسیون محیط زیست مجلس بر اجرای این قانون گفت: متاسفانه دستگاه‌ها برای اجرای این قانون بعضا با مشکل تامین قطعات مواجه هستند.

وی تاکید کرد: متاسفانه یک واقعیت انکار ناپذیری در کشورمان وجود دارد و آن تحریم‌های ظالمانه‌ای است که مانع از تامین قطعات و تبادل سیستم‌هایی می شود که ما بتوانیم به کیفیت محیط زیست کمک کنیم.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تحریم‌ها مانع دستیابی ایران به فناوری‌های پاک و کاهش آلودگی هوا شده است.
وی در پایان پیشنهاد کرد که کمیته اقدامات نظارتی تغییرات اقلیمی نشست بین‌المجالس جهان دستور کار بعدی خود را بررسی فرآیندهای سیاسی و تاثیر آنها بر روی محیط زیست قرار دهد.

نظر شما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x