تا پای جان برای خدمت به مردم ایران/ بسیجیان در همه صحنه‌ها خود را ثابت کرده‌اند

خانه به خانه، کوچه به کوچه و محله به محله را قدم گذاشتند، از همه توان و ظرفیت‌شان بهره بردند، شب و روزشان را یکی کردند تا خدمتی به مردم بکنند.

کد خبر : 98536
تاریخ انتشار : پنجشنبه 3 آذر 1401 - 8:10
تا پای جان برای خدمت به مردم ایران/ بسیجیان در همه صحنه‌ها خود را ثابت کرده‌اند

به گزارش ملت بیدار آنلاین از شیراز، یکی‌شان به پیرزن‌ها و پیرمردهای کم‌توان و سالخورده رسیدگی می‌کرد، خریدهایشان را انجام می‌داد و به وضعیت جسمی‌شان می‌رسید.

یکی به بیمارستان رفته بود و کمک حال پرستارانی شده بود که شب و روز نداشتند و فوج فوج بیمار کرونایی به بیمارستان‌شان روانه می‌شد.

دیگری جان در طبق اخلاص گذاشته بود و با این دیدگاه که پیکر انسان حرمت دارد، داوطلبانه برای غسل و کفن و خاکسپاری اموات کرونایی راهی غسالخانه و قبرستان شده بود، اقدامی که کمتر کسی حاضر می‌شود حتی در برابر گرفتن حقوق خوب انجام دهد!

گروهی دیگر به مناطق محروم سرکشی می‌کردند و برای محرومان خانه می‌ساختند، اقدامی کخ با فروکش کردن کرونا هم تعطیل نشد و همچنان ادامه دارد.

جوانان و نوجوانان ایرانی را می‌گویم، همان‌هایی که در کسوت بسیجی دست به اقدام خیری می‌زنند و در لبیک به فرمان رهبرشان از هیچ کاری ابا ندارند.

همان‌هایی که داوطلبانه در همه صحنه‌ها حاضر می‌شوند و بدون توقع و چشم‌داشت در پی دست‌گیری از مردم برمی‌آیند.

همان جوانانی که در دوران دو ساله و چند ماهه کرونا سنگ تمام گذاشتند و حالا هم در ناآرامی‌های دشمن دست از کار نکشیده‌اند و تا کنون چندین شهید تقدیم کرده‌اند حتی اگر از سوی دشمنِ بی‌انصاف، داعشی لقب بگیرند!

آری این پاداش زحمات و تلاش‌های نوجوانان و جوانان پا در رکابی است که از ابتدای انقلاب تا کنون در هیچ صحنه‌ای مردم‌شان را رها نکرده‌اند و همواره در پشتیبانی از رهبر و   نظام، چشم بسته و بی چون و چرا به مردم خدمت کرده‌اند.

از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا، بسیج با به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌های موجود در کنار مدافعان سلامت و مردم برای قطع زنجیره انتقال این بیماری در میدان حضور داشته و دارد.

پس از گذشت چند ماه از همه‌گیری کرونا متخصصین بسیجی با همکاری وزارت بهداشت، طرح شهید سلیمانی را ارائه کردند که با اجرای آن شاهد کاهش آمار مبتلایان به کرونا و ارائه خدمات رایگان به مردم بودیم.

در طول اجرای این طرح همکاری و هم‌افزایی بی‌سابقه‌ای بین آحاد مردم، بسیجیان مساجد و محلات، بسیجیان جامعه پزشکی و همه جهادگران سلامت به‌وجود آمد که به تمام معنا فرصتی در دل تهدید کرونا بود و ثابت شد که با همفکری، همدلی، وحدت و کار جهادی می‌شود مشکلات را راحت‌تر پشت سر گذاشت.

بسیجیان، پیروز میدان مبارزه با کرونا

رئیس بسیج جامعه پزشکی فارس در این باره به خبرنگار ملت بیدار آنلاین در شیراز گفت: در این طرح بسیجیان به خوبی خود را به‌عنوان خدمتگذار ملت ایران نشان دادند و در عرصه‌های مختلف از جمله ضدعفونی کردن معابر، نظارت بر دستورالعمل‌های بهداشتی، کمک های مومنانه، تغسیل اموات کرونایی، بیماریابی فعال و اجرای واکسیناسیون نقش‌آفرینی کردند.

سرهنگ حسین صمصام افزود: اساس این طرح، مردم پایه بودن آن است و حضور مردم و بسیجیان در صحنه باعث شد همه پیش‌بینی‌های کشورهای غربی در خصوص گسترش این بیماری در کشورمان محقق نشود.

وی تاکید کرد: در ایام کرونا یک دفاع مقدس جدید به وجود آمد که بسیجیان با سربلندی پیروز میدان شدند.

مسئول اجرای طرح شهید سلیمانی در استان فارس ادامه داد: در حال حاضر که شدت بیماری کرونا فروکش کرده، بسیج جامعه پزشکی فارس در ادامه طرح شهید سلیمانی اقدام به برپایی درمانگاه‌های عمومی و تخصصی و همچنین بیمارستان صحرایی در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر ها نموده و با ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی رایگان به مردم، باعث ایجاد امید، نشاط و احیای اعتماد عمومی شده است.

صمصام اظهار کرد: در هفته بسیج امسال با اجرای رزمایش فاطمیون ۲ از تاریخ ۱۴۰۱/۸/۲۶ تا ۱۴۰۱/۹/۱۱ جهادگران سلامت در ۵۰ نقطه از استان فارس خدمات رایگان سلامت محور را به حدود ۱۰ هزار نفر از مردم عزیز استان فارس ارائه می‌نمایند.

وی گفت: بنا به فرمایش حضرت آقا، امروز بزرگترین مبارزه با آمریکا، خدمت به مردم است و لذا جهادگران سلامت اعلام می‌نمایند که همواره در همه شرایط از بحران‌ها تا فعالیت‌های جهادی، خدمت‌گذار مخلص ملت ایران هستند و پای کارشان خواهند ماند.

او در ادامه ضمن تبریک هفته پرخیر و برکت بسیج اظهار داشت: حضور مخلصانه پزشکان و پرستاران فداکار و بسیجی در دفاع مقدس در قالب تیم های اضطراری در خطوط مقدم نبرد در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های صحرایی زمینه‌ای شد تا پس از جنگ این حاملان پیام پایداری و استقامت به عنوان بخشی از بدنه تنومند بسیج به منظور اعتلا و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه پزشکی و ثبت و انتقال تجارب گرانبهای دفاع مقدس گرد هم آیند که تاکنون فعالیت‌های چشمگیری در عرصه‌های بهداشت و درمان و فرهنگ داشته باشند.

وی تاکید کرد: سازمان بسیج جامعه پزشکی با جذب و سازماندهی جهادگران سلامت فعالیت‌های تخصصی و عمومی در حوزه‌های بهداشتی، درمانی و فرهنگی را به مردم به‌خصوص نیازمندان ارائه می‌دهد.

صمصام گفت: جهادگران سلامت علاوه بر انجام فعالیت‌های علمی و دانش‌بنیان در عرصه خدمتگذاری به مردم یکی از اقشار پیشرو هستند و با توجه به نعمت مهم سلامتی در واقع یکی از اقشار اثربخش جامعه محسوب می‌شوند.

وی افزود: امروز با انجام کارهای متنوع فرهنگی و پربرکت شهدای سلامت، جهادگران سلامت نقش کاتالیزور را در اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ایفا نمودند و برگ زرین دیگری در کارنامه درخشان خود ثبت کردند.

وی با اشاره به اینکه حضرت آقا می‌فرمایند: “بسیج پاره تن مردم است و هرگز نباید مصالح مردم را فراموش کند” اذعان داشت: امسال شعار سلحشوری هفته بسیج ( بسیج خدمتگذار مردم است.) لذا سعی کرده‌ایم همه جامعه هدف را در بزرگداشت هفته بسیج دخالت دهیم.

وی به اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و خدمات‌رسانی هفته بسیج در کل استان توسط بسیجیان جامعه پزشکی اشاره کرد و افزود: حضور در گلزار شهدا، حرم مطهر حضرت احمد بن موسی(ع) و تجدید میثاق با شهیدان و برگزاری نشست‌های بصیرتی، برگزاری جلسات هیئت اندیشه‌ورز با موضوع جهاد تبیین، برنامه پیاده‌روی و کوهپیمایی، راه‌اندازی ایستگاه‌های سلامت، اجرای پویش نذر خون و … از جمله برنامه‌های این هفته خواهد بود.

وی گفت: همچنین چهار برنامه شاخص هم داریم که عبارتند است از: افتتاح مرکز مردمی نفس (نجات فرزندان سقط) که این مرکز در راستای طرح “ایران جوان بمان” جهت انجام برنامه‌های فرهنگی آموزشی، شبکه سازی و حمایتی برای برطرف کردن چالش سقط عمدی جنین راه‌اندازی شده است.

رئیس بسیج جامعه پزشکی فارس افزود: برگزاری دومین جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی یادبود شهدای حرم و امنیت با هدف ایجاد نشاط و امیدآفرینی در مراکز درمانی شامل مسابقات ورزشی ویژه خواهران و برادران، مسابقات کتابخوانی، مسابقات نقاشی و عکاسی و قرآنی ویژه فرزندان کادر درمان که تا ۱۵ آذرماه ادامه خواهد داشت، از دیگر برنامه‌های هفته بسیج است.

صمصام ادامه داد: برگزاری رزمایش جهادگران فاطمی ۲ که در آن، ۵۰  تیم جهادی سلامت‌محور در مناطق کم‌برخوردار استان خدمات بهداشتی، درمانی و اموزشی را به‌صورت رایگان به مردم ارائه می‌نمایند، از دیگر برنامه‌هاست.

وی افزود: همچنین اجرای بیمارستان صحرایی از تاریخ ۹ تا ۱۱ آذر ماه در روستای کتک در منطقه شورآباد ارسنجان و ارائه خدمات عمومی و تخصصی با حضور ۲۰ متخصص بر پایه اتاق عمل صحرایی، کلینیک بیمار، دندانپزشکی، رادیولوژی، آزمایشگاه و غیره را خواهیم داشت.

گزارش از: راضیه نجار

پایان پیام/


برچسب ها :جهادگران بسیجی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

بالا

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x