برهانی: مگر می‌شود به سرمربیگری استقلال فکر نکنم

آقای گل تاریخ باشگاه استقلال به تمجید از خط حمله این تیم پرداخت و مدعی شد نفراتی که در استقلال حضور دارند از همه نظر از مهاجمان پرسپولیس بهتر هستند.

کد خبر : 53330
تاریخ انتشار : پنجشنبه 24 شهریور 1401 - 0:29
برهانی: مگر می‌شود به سرمربیگری استقلال فکر نکنم

ملت بیدار آنلاین،

خبرورزشی: آقای گل تاریخ باشگاه استقلال به تمجید از خط حمله این تیم پرداخت و مدعی شد نفراتی که در استقلال حضور دارند از همه نظر از مهاجمان پرسپولیس بهتر هستند.

آرش برهانی مهاجم استقلال بیست‌وسوم شهریور ماه تولد ۳۹ سالگی خود را جشن گرفت. یک اتفاق ویژه برای آقای گل تاریخ باشگاه استقلال این است که روز تولد وی مصادف شده با روزی که خسرو حیدری به دنیا آمده است.

به همین بهانه گفت‌وگویی مفصل با آرش برهانی در مورد مسائل مختلف انجام دادیم. متن صحبت‌های برهانی با خبرنگار خبرورزشی را در زیر می‌خوانید:

به عنوان اولین سوال دوست داریم بدانی چطور می‌شود تو در عرض کمتر از یک ساعت نوشابه انرژی‌زا، بستنی، قهوه و … را با هم بخوری… عکسی که از تو منتشر شده سوژه فضای مجازی شده و طی روزهای اخیر مردم بارها در مورد آن نظر دادند.

می‌خندد… واقعا؟ من از کلاس مربیگری به آکادمی رفته بودم و هر چه آوردند یک ناخنکی به آنها زدم. واقعا خودم متوجه نشدم ولی امیرحسین خیرخواه آن عکس‌ها را گرفته بود و خودم هم اصلا حواسم نبود که شکار آن عکاس ورزشی شدم.

یکی دو روز پیش تولد همزمان تو و خسرو حیدری بود. خاطره‌ای از جشن‌های تولد با خسرو داری؟

من و حیدری در یک روز به دنیا آمدیم و سالها در استقلال در یک روز برایمان جشن می‌گرفتند ولی بعد از ۵-۶ سال جدایی امسال یک اتفاق ویژه برای ما رخ داد. در حالی که ما هر دو در کلاس‌های A حضور داشتیم همکلاسی‌ها در حضور استاد محصص برایمان تولد گرفتند که یاد و خاطره دوران بازیمان زنده شد. جا دارد از طریق شما از عزیزانی که این کار را کردند تشکر کنم.

ظاهرا تصمیم داری مربیگری را به صورت کاملا حرفه‌ای دنبال کنی…

درست است..من ۴ سال پیش مدرک B را گرفتم ولی فرصت نمی‌شد در کلاس‌های A شرکت کنم.حالا از آنجایی که کنفدراسیون فوتبال آسیا الزام کرده که مربیان حتما باید مدرک A داشته باشند از فرصت استفاده کرده و در کلاس‌ها شرکت کردم.

قطعا یکی از اهدافت در آینده سرمربیگری استقلال است. درست حدس زدیم؟

روزی که فوتبال را کنار گذاشتم با خودم گفتم دیگر دور و اطراف فوتبال من را نخواهید دید. تصمیم داشتم بعد از فوتبال به مسافرات بروم، گشت و گذار و زندگی کنم ولی ۶ ماه نشد که دلم تنگ شد و تصمیم گرفتم در هیاهوی فوتبال بمانم. دوری از فوتبال واقعا دلتنگی می‌آورد و به همین دلیل تصمیمم را عوض کردم و سعی کردم به هر شکلی که می‌توانم برگردم. در واقع نتوانستم با خودم کنار بیایم که از فوتبال جدا باشم. شاید این حرف من را خیلی‌ها درک کنند چون بدون فوتبال اصلا نمی‌توانم زندگی کنم.

مطالعه کنید  ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل سنگال

نگفتی هدفت در سرمربیگری هدایت استقلال هست یا نه؟

هر فردی که کارش را شروع می‌کند دوست دارد به اوج قله برسد. به نظر من اوج سرمربیگری برای یک مربی در ایران هدایت تیم ملی و یا هدایت استقلال است. همه مربیان تلاش و کار می‌کنند که به اوج برسند و من هم شب و روز تلاش می‌کنم که این اتفاق برایم رخ بدهد. فعلا هم در آکادمی‌باشگاه استقلال هستم با ببینم خدا برایم چه رقم می‌زند اما اگر به سرمربیگری استقلال فکر نکنم کار کردنم بی فایده است. باید هدف و انگیزه داشته باشید تا موفقیت حاصل شود. من هم منتظر هستم تا ببینم تقدیر برایم چه می‌خواهد.

پسرت شاهان که الان ۲ ساله است تمایلی به فوتبال از خود نشان داده یا هنوز زود است در موردش صحبت کنی؟

من در فوتبالم راست پا بودم ولی با چپ هم ضربه می‌زدم. یک بار به همسرم گفتم‌ای کاش شاهان در فوتبال چپ پا باشد پون چپ پاها کمتر و البته گرانتر هستند.این حرف را به شوخی به همسرم زدم ولی جالب است او روزها آنقدر با شاهان تمرین فوتبال با پای چپ می‌کند که الان چپ پا شده است. همانطور که گفتید شاهان ۲ سال دارد والان زود است بدانیم به این رشاته علاقه دارد یا نه چون معمولا پسرهای افراد فوتبالیست زیاد در این رشته موفق نمی‌شوند. البته الان شرایط عوض شده و پسرهادی شکوری الان گلر تیم نوجوانان ما و تیم ملی است. او خیلی خوب کار می‌کند و اگر همینطور ادامه بدهد مطمئن باشید خیلی پیشرفت خواهد کرد.

اوضاع آکادمی‌استقلال این روزها چطور است؟

خدا را شکر که سر و شکل خوبی داریم. همه مربیان ما مثل یک خانواده کنار هم کار می‌کنند و قطعا در آینده‌ای نزدیک از این آکادمی‌خبرهای خوبی می‌شنوید.

مطالعه کنید  پرونده میلیچ کار دست استقلال داد!

استقلال را با ساپینتو طی ۶ هفته اخیر چطور دیدی؟

من آماری چند روز پیش از مربیان استقلال در گذشته دیدم که حتی آن را استوری کردم. مثلا استراماچونی که مردم خیلی دوستش داشتند از ۶ بازی ۵ امتیاز، شفر که اگر آن سال از استقلال جدا نمی‌شد تیم را قهرمان می‌کرد از ۶ بازی ۹ و ساپینتو از ۶ بازی ۱۱ امتیاز گرفته است. این نشان می‌دهد که صبر بهترین راه حل است. ساپینتو با استقلال نسبت به مربیان خارجی دیگر تا اینجا خوب نتیجه گرفته و اگر هم می‌بینید هواداران نگران هستند دلیلش این است که با این تیم زندگی می‌کنند. شاید آنها وقتی یک مقدار بالا و پایین استقلال را می‌بینند ناراحت و نگران می‌شوند ولی خوشحالم که در هفته آخر لیگ استقلال برد خوبی کسب و مردم را امیدوار کرد. من خیلی جاها دیده ام که فرهنگ حمایت از مربی جواب داده و صبر کردن تیم را به آرامش رسانده است. برای هواداران استقلال هم جدایی مربیانی چون استراماچونی و شفر تجربه خوبی شده که عجولانه رفتار نکنند و به مربی تیم خود فرصت بدهند.

استقلال در این فصل نفرات خوبی در خط حمله گرفته و قبول داری می‌شود از خط حمله استقلال به عنوان بهترین خط حمله لیگ نام برد؟

با این حرف شما موافق هستم. استقلال نفرات مهم و تاثیرگذاری در خط حمله جذب کرده و امیدوارم در پایان فصل بهترین آمار گلزنی و امتیازگیری را از آن خود کند.

در این هفته‌ها هواداران استقلال از سجاد شهباززاده انتظار گلزنی داشتند. فکر نمی‌کنی این موضوع فشار مضاعفی روی این بازیکن ایجاد کند؟

سجاد بازیکن خوب و با کیفیتی است و بعید است تحت تاثیر این حواشی قرار بگیرد و حتی بخواهد به این مسائل توجه کند.من از هواداران استقلال می‌خواهم با انتقادات بی جا کاری نکنند سجاد را به راحتی از دست بدهیم. مطمئنا با انتقادات مخرب ممکن است شهباززاده روحیه اش را از دست داده و یا حتی نتواند شرایط را تحمل کند.باید از این بازیکن حمایت شود و شما مطمئن باشید اگر هواداران به وی کمک کنند او به یکی از بهترین و با کیفیت ترین بازیکنان استقلال تبدیل می‌شود.

 برهانی: مگر می‌شود به سرمربیگری استقلال فکر نکنم

به عنوان آقای گل تاریخ باشگاه استقلال فکر می‌کنی شیخ دیاباته بتواندبه پرسپولیس کمک کند؟

مطالعه کنید  ستاره بارسلونا در کنار رونالدو / رونمایی از ترکیب احتمالی منچستریونایتد +عکس

شیخ بازیکن خوب و باکیفیتی است و اگر مصدوم نشود می‌تواند برای پرسپولیس تاثیرگذار باشد.

خیلی‌ها مدعی هستند با حضور او و لوکادیا خط حمله پرسپولیس حتی از استقلال هم ترسناکتر و بهتر است…

به نظرم من استقلال چه در امر بازیکن و چه از نظر گلزنی از خط حمله پرسپولیس بهتر است.

کدام تیم امسال می‌تواند قهرمان شود؟

امسال لیگ بسیار جذابی داریم و همه تیم‌ها شرایط خاصی دارند. سخت است که پیش بینی کنیم کدام تیم قهرمان می‌شود ولی مطمئنا از ته قلب دوست دارم استقلال قهرمان لیگ شود.

نیمه شب چهارشنبه بود که کارلوس کی روش وارد تهران شد. در مورد تیم ملی و جام جهانی آینده چه صحبتی داری؟

زمانی که اسکوچیچ هدایت تیم ملی را بر عهده گرفت ما شرایط خاص و پر استرسی را داشتیم. اصلا این موضوع را فراموش نکنید. ما در بازی‌های ابتدایی با کوچکترین لغزش دچار مشکل می‌شدیم ولی تیم ملی ما در آن مسابقات  دور اول خیلی خوب و روان بازی کرد و اسکوچیچ با بازی زیبا توانست تیم ملی را به سمت جام جهانی هدایت کند. کی روش هم در تیم ملی خاطرات خوبی از خود به جا گذاشت و ما در بازی‌های بزرگی چون آرژانتین و اسپانیا و پرتغال نمایشی خوب از خود نشان دادیم. به نظرم یکی از دلایلی که مسئولان کی روش را به تیم ملی آوردند به این دلیل است که ما مقابل غولهای بزرگ دنیا بازیهای با کیفیتی را ارائه کردیم. حالا هم گروه سختی در جام جهانی داریم و شاید کی روش را به این دلیل سرمربی تیم ملی کرده اند که از دانش او مقابل تیم‌های قدرتمند جان استفاده کنیم.

خیلی‌ها می‌گویند فدراسیون رفتار خوبی با اسکوچیچ نداشت و می‌شد با وی بهتر برخورد کرد…

من نمی‌خواهم زیاد در مورد این مسائل حرف بزنم اما همان زمانی که این مربی هدایت ایران را بر عهده گرفت با حضورش موافق نبودم چون کارنامه درخشانی نداشت و حضور این مربی روی نیمکت تیم ملی ایران باعث تعجب بود. وقتی یک مربی اینگونه سرمربی تیم ملی ایران می‌شود از این مدلی رفتن او هم نباید تعجب کنیم.

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x