بازیگر «مارمولک» از بامیه‌فروشی تا شباهت به جانی دپ!/ سلیمانی: به خاطر عابدزاده پرسپولیسی شدم

بازیگر فیلم‌های سینمایی «مارمولک» و «مهر مادری» گفت: پیش از حضور در عرصه بازیگری شغل‌های بسیاری را تجربه کرده‌ام؛ از بامیه‌فروشی و جوشکاری بگیر تا حتی جمع کردن کارتن‌ها.

کد خبر : 2042
تاریخ انتشار : شنبه 29 آبان 1400 - 15:00
بازیگر «مارمولک» از بامیه‌فروشی تا شباهت به جانی دپ!/ سلیمانی: به خاطر عابدزاده پرسپولیسی شدم

به گزارش پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین:

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، قسمت پنجم رخ به رخ با حضور حسین سلیمانی جمعه ۲۸ آبان از شبکه دو سیما روانه آنتن شد.

در بخش ابتدایی «رخ به رخ» که از اتاق گریم شروع می شد امیرعلی دانایی گفتگو با حسین سلیمانی را از شباهتش با یک بازیگر آغاز کرد و گفت می گویند شبیه جانی دپی،  یا خودت را شبیه او درست می کنی؟ که بازیگر مهر مادری پاسخ داد: نه این سبیل همین است، چه کارش کنم؟ من عینک هم می زنم می گویند خودش را شبیه جانی دپ میکنه! در حالی که صورتم همین شکل است.

سلیمانی سپس در بحث مربوط به خوش پوشی گفت: یک بار ۱۵ سالم بود شلوار پاره پوشیدم خدا رحمت کند پدر خانم معتمد آریا را بهش گفته بود برای حسین شلوار بخر شلوارش پاره است شاید پول ندارد بخرد.

در بخش  میز گفت و گو دانایی گفت: تا جایی که من می دانم در زندگیت سختی زیاد کشیدی، سلیمانی پاسخ داد: بله مثل خیلی از آدم ها اما دوست ندارم برگردم به آن سختی ها.

 دانایی پرسید یعنی از آنها عبور کردی؟ که سلیمانی پاسخ داد: عبور نکردم هنوزم هست، همیشه بوده و برای همه هم هست نه فقط من ولی من را پخته تر کرد، خیلی کمک کرد که روی پای خودم بایستم ولی واقعا دوست ندارم برگردم عقب، حتی با هر چیزی که الان دارم اگر به من بگویند هر چیزی که داری را می توانی با خودت ببری به بیست سال پیش ولی با همان شرایط زندگی کنی می گویم نه امکان ندارد قبول کنم چون خیلی  اذیت می شوم.

 با دستمزد فیلم مارمولک کلاس کنکور رفتم

 امیرعلی دانایی سپس به بازی خوب حسین سلیمانی در فیلم مارمولک اشاره کرد و سلیمانی اظهار کرد: یادم می آید با پیام هایی که می شنیدم متوجه شده بودم تمام آدم های فرهیخته  مملکت این فیلم را دوست دارند. به نظرم خیلی حرف ها و نکته های قشنگی داشت و تجربه جذابی بود.  دستمزد خوبی هم به من دادند. آن موقع کلاس کنکور  می رفتم. یادم است ۸۰۰ هزار تومان هزینه کلاس کنکور بود و من دستمزدم در فیلم بالاتر بود و این برایم جذاب بود.

مطالعه کنید  سفر اسکوچیچ به ترکیه/ سرمربی تیم ملی نظاره‌گر تمرینات استقلال و سپاهان می‌شود

آرزو داشتم محل سکونت مادرم را عوض کنم

سلیمانی در بخشی از میز گفتگوی «رخ به رخ» افزود:   من اگر به صفر هم برسم باز هم جلو هستم برای این که من از زیر صفر شروع کردم. هیچ وقت عقب نمی افتم اگر در سینما کار هم نکنم باز هم جلو هستم من به هر چیز خواستم رسیدم.

او افزود:به عزت و احترامی که می خواستم رسیدم. دوست داشتم محل زندگی مادرم را عوض کنم، کردم. دوست داشتم یک روز ماشین داشته باشم، دارم. من به موتور گازی فکر می کردم، الان ماشین دارم. من خیلی وقت ها وسایل خانه ام را می بوسم برای این که برای تک تکش زحمت کشیدم.

این بازیگر ادامه داد: من دنیامه مادرم (بغض می کند) مادرم مرا داداش صدا می کند. می خواستم بروم جشنواره به مادرم گفتم یه کت خردلی تک میخواهم سی هزار تومان آن موقع وام گرفت من را برد خیابان بهار برایم یک کت خرید و هیچ وقت یادم نمی رود مادرم برای آن سی هزار تومان مجبور بود شیفت شب کار کند.

حسین سلیمانی از بامیه فروشی و جوشکاری تا بازیگری در سینما

بازیگر هزارپا در  برنامه گفتگو محور  «رخ به رخ»  اضافه کرد: قبل از فیلم مهر مادری  زولبیا بامیه می فروختم، جوشکاری می کردم، کارتن جمع می کردم خیلی کارها کردم.

او گفت: سوم  دبستان به مادرم گفتم دفتر صد برگ فانتزی با عکس میکی موس می خواهم مادرم گفت برو کار کن بخر، تابستان بود رفتم یک جوش کاری روزی بیست تومان می گرفتم همه دستم تاول  زده بود آخر سه ماه وقتی حقوقم را می گرفتم مادرم همه  آنها را برایم خریده بود  ولی می خواست کار کنم و روی پای خودم باشم.

سلیمانی با بیان خاطره ای از دوران کودکیش گفت: یک بار می خواستم  استخر بروم آن موقع پنج  تومان بود و ساندویچ مغز هم پنج تومان بود. به مادرم گفتم پول بده می خواهم بروم استخر،  ساندویچ مغز هم می خواهم. پنج تومان به من داد، گفتم ساندویچ هم می خواهم گفت لقمه از خانه ببر. رفتم از صاحب خانه مان آقا نعمت پنج تومان گرفتم رفتم استخر، ساندویچ هم خوردم. شب خوابیدم صبح مامانم با یک چک بیدارم کرد، تو خواب گفته بودم آقا نعمت پنج تومنت  را میارم می دم. مادرم  بیدارم کرد نگذاشت بروم مدرسه، ۱۰ تومان  به من داد گفت می روی زولبیا بامیه می فروشی شب پول آقا نعمت را می دهی. من رفتم یک روز کار کردم شب پول آقا نعمت را دادم و آن روز فهمیدم درس چقدر برایم عزیز است و مادرم باعث شد عاشق مدرسه بشوم.

مطالعه کنید  یک نویسنده: وزارت ارشاد هرچه زودتر تکلیف «دفتر شعر و ادب» را مشخص کند

ترانه های حسین سلیمانی با صدای رضا صادقی و رضا یزدانی

در بخش بعدی گفتگوی «رخ به رخ» به ترانه سرایی سلیمانی اشاره شد، او در این زمینه توضیح داد: خواننده های زیادی به من و ترانه هایم لطف داشتند.  رضا صادقی اولین خواننده ای بود که ترانه ای از  من به نام غرور را خواند، رضا یزدانی، مسعود صادقلو، شهاب مظفری و … هم همینطور.

خاطره سلیمانی از زنده یاد عارف لرستانی

 وی در ادامه به خاطره ای از زنده یاد عارف لرستانی اشاره کرد و گفت: جای عارف خیلی خالی است. من شنبه ای بهش پیام دادم گفتم عارف شنبه می آیی سر تمرین؟ گفت نه سر اجرام، چی شده داداش؟ گفتم هیچی می خواهم ببینمت و همان شنبه فوت کرد. برایش نوشتم:
 دلگیرم از همه تنهام نذار رفیق
دنیام پر از غمه تنهام نذار رفیق
رو بغض من نمک بیشتر ازین نپاش
نفس بده بهم اینجا بده هواش

این ترانه را رضا یزدانی خواند.

کستینگ حسین سلیمانی برای فیلم زندگیش

 حسین سلیمانی در پاسخ به این پرسش،که اگر بخواهند فیلم زندگیت را بسازند دوست داری چه کسانی این کار را بکنند پاسخ داد: بازیگر نقش خودم را باید بگردم پیدا کنم همان طور که خودم پیدا شدم.
او ادامه داد: فیلم نامه را دوست دارم حمید جبلی و ایرج طهماسب بنویسند. کمال تبریزی کارگردانی کند. مادرم را دوست دارم مادرم بازی کند ولی نمی تواند، دوست دارم مادرم را خانم معتمد آریا بازی کند.دو سه نفر را دوست دارم بازی کنند، پرویز پرستویی، شهاب حسینی.

او از صد سال تنهایی و کوری به عنوان کتاب های مورد علاقه اش یاد کرد و در بخش رخ به رخ شدن در آئینه ادامه داد: بزرگترین عیب حسین سلیمانی این است که خیلی زود رنجی، یک وقت هایی زیادی حساس هستی. صد درصد برای شهرت حاضر نیستم هر کاری بکنم. در سال های گذشته بیشتر با خودم می جنگیدم، الان بیشتر دارم به خودم کمک میکنم خیلی خودم را دوست دارم.
 کودکی نکردم و این خیلی بده از بچگیم استفاده نکردم.

مطالعه کنید  اعضای شورای سیاست‌گذاری بیست و نهمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان منصوب شدند

با پول برگشتن به خانه بلیط کلاه قرمزی گرفتم

حسین سلیمانی در بخش کافه «رخ به رخ» توضیح داد: غذاهای محلی را دوست دارم. اگر بروم شمال  شیش انداز گیلانی را خیلی دوست دارم. میرزا قاسمی، کشک بادمجان  و کلا خیلی هم شکمو هستم.  پیش من دیزی بخوری جای دیگری دیزی نمیخوری ، دیزی درست می کنم ۲۴ ساعت می گذارم بپزد.

او ادامه داد:من به خاطر کلاه قرمزی از مولوی رفتم سینما قیام، چهار راه ولیعصر طالقانی اگر اشتباه نکنم و هر چی پول داشتم دادم برای بلیت سینما و وقتی آمدم بیرون فهمیدم پول برگشت به خانه را ندارم.

به خاطر عابدزاده پرسپولیسی شدم

حسین سلیمانی در ادامه گفت: قطعا پرسپولیسی ام و شما قطعا استقلالی اما من رفیق های استقلالی خیلی خوبی دارم مثل وریا غفوری، مهدی قائدی، آرش برهانی، نیکبخت واحدی، ولی پرسپولیسی هستم. به خاطر عابدزاده پرسپولیسی شدم.

مجری «رخ به رخ» گفت عابدزاده هم که استقلالی بود؟ که سلیمانی با خنده پاسخ داد: ای خدا سکوت به من عطا کن. من با آقای عابدزاده یک برنامه اجرا کردم و ایشان هم استقلالی ها را دوست دارند هم پرسپولیسی ها را. نمی گویند دقیقا ولی مطمئنا باید یک پرسپولیسی هم در زندگیت باشید.

گفت و گو درامای «رخ به رخ» برنامه جدید گروه اجتماعی فرهنگی شبکه دو به تهیه کنندگی مهدی بابایی، کارگردانی حسین فاطمیان و نگارش یاسر حقیقی پور است که جمعه ها حوالی ساعت ۲۳:۰۰ روی آنتن شبکه دو خواهد رفت.

انتهای پیام/


/ پایان خبر

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x