ایران امروز یکی از کانون‌های قدرت جهانی است/ پیشرفت‌های نظامی ایران دشمنان را مستأصل کرد

کارشناس ارشد مسائل منطقه و بین‌الملل کشورمان گفت: ایران امروز یکی از کانون‌های قدرت در جهان است؛ پیشرفت‌های نظامی کشور دشمنان را مستأصل و درمانده کرده و خار چشم آنها شده است.

کد خبر : 99063
تاریخ انتشار : پنجشنبه 3 آذر 1401 - 14:15
ایران امروز یکی از کانون‌های قدرت جهانی است/ پیشرفت‌های نظامی ایران دشمنان را مستأصل کرد

به گزارش ملت بیدار آنلاین از اراک، رضا سراج ظهر امروز در نشست تحلیلی بررسی حوادث اخیر کشور و نقش دشمنان انقلاب اسلامی اظهار کرد: شرایط امروز ایران اسلامی چه از نگاه داخل کشور و چه منطقه و جهان بسیار مهم است؛ تاکنون در هیچ زمانی حساسیت به این حد نرسیده بود؛ اگر بتوانیم به طور صحیح و دقیق این موقعیت را برای مردم تبیین کنیم قطعاً بسیاری از مشکلات حل شده و جامعه صبر و مقاومت بیشتری در پیش می‌گیرد.

وی افزود: یکی از اهداف دشمنان انقلاب اسلامی، جلوگیری از پیشرفت و مهار قدرت کشور است تا ایران ناچار به تغییر رفتار شود.

کارشناس ارشد مسائل منطقه و بین‌الملل کشور بیان کرد: دشمنان نمی‌توانند قدرت جمهوری اسلامی را نظاره کنند؛ ایران در چندین سال گذشته تاکنون به این حد از قدرت در منطقه و جهان نرسیده بود.

سراج ادامه داد: ایران امروز یکی از کانون‌های قدرت در جهان است؛ پیشرفت‌های نظامی کشور دشمنان را مستأصل و درمانده کرده و خار چشم آنها شده است؛ ایران موازنه قدرت در دنیا را دچار تغییر کرده و این جابجایی قدرت با محوریت ایران از غرب به شرق در حال انتقال است.

وی اضافه کرد: ایران پیشرفت‌های زیادی داشته و در حال رسیدن به قله است، به همین دلیل است که دشمنان انقلاب اسلامی از هر حربه‌ای برای ضربه زدن و جلوگیری از پیشرفت استفاده می‌کنند و تمام توان خود را به کار گرفته‌اند تا با بهانه‌های واهی و پوچ دستاوردهای کشور را زیر سؤال ببرند و کوچک کنند.

کارشناس ارشد مسائل منطقه و بین‌الملل کشور خاطرنشان کرد: اروپایی ادعا می‌کنند که نگرانی آنها در خصوص رکود اقتصادی به دلیل شیوع بیماری کرونا است اما در واقع آنها از اینکه کشورهای آسیایی قدرتمند شوند و رشد اقتصادی داشته باشند نگران و عصبانی هستند.

ایران می‌تواند محاسبات را تغییر دهد

سراج با بیان اینکه دشمنان همواره در حال تحلیل و رصد کردن دستاوردهای کشور هستند ادامه داد: ایران در یک چهارراه جهانی قرار دارد و تحولات به آن ختم می‌شود و می‌تواند محاسبات را تغییر دهد.

وی افزود: زمانی رژیم صهیونیستی رؤیای رسیدن به سرزمین نیل تا فرات را در سر می‌پروراند اما امروز دور خود حصار کشیده و روز به روز به نابودی نزدیک‌تر می‌شود.

کارشناس ارشد مسائل منطقه و بین‌الملل کشور یادآور شد: کارشناسان و سیاسیون رژیم صهیونیستی خود اعتراف می‌کنند جای امنی در سرزمین‌های اشغالی ندارند و قدرت پوشالی خود را از دست داده‌اند.

پیمان‌ شانگهای ثروت را از غرب به شرق هدایت می‌کند

سراج با اشاره به تحولات اقتصادی کشور بیان کرد: پیمان‌ شانگهای باعث به وجود آمدن نگرانی‌هایی برای دشمنان شده است؛ این پیمان ثروت را از غرب به شرق هدایت می‌کند و ایران در مسیر این انتقال است.

وی افزود: دشمنان با به راه انداختن جنگ ترکیبی به دنبال جلوگیری از قدرت گرفتن ایران هستند و این آخرین فرصت آنها است.

کارشناس ارشد مسائل منطقه و بین‌الملل کشور ادامه داد: جنگ ترکیبی یک جنگ جدید بر پایه جنگ شناختی است؛ برای مقابله با آن باید جهاد تبیین تحقق یابد؛ مقابله با روایت‌های دروغ، مقابله با ادراک‌ها، احساست و رفتارهای غلط از ابعاد جهاد تبیین است.

سراج اظهار کرد: دشمنان به این نتیجه رسیده بودند که برای تحقق اهداف شومشان در جنگ شناختی باید در دو حوزه مشروعیت‌زدایی و اعتبارزدایی از ولایت فقیه به دلیل نفوذ کلام ایشان و تغییر سبک زندگی ایرانی اسلامی با آزادی‌های اجتماعی و به راه انداختن بحث حجاب اختیاری حوزه فرهنگی را انتخاب کنند.

وی اضافه کرد: فوت خانم مهسا امینی باعث فعال شدن بستر فرهنگی در جنگ شناختی شد؛ در ادامه با هدف گرفتن اقتصاد و رفاه مردم و مسائل معیشتی به دنبال ادامه جنگ ترکیبی بودند که مردم با هوشیاری و عدم همراهی آنها، نقشه‌های آنها را نقش بر آب کردند.

کارشناس ارشد مسائل منطقه و بین‌الملل کشور تأکید کرد: دشمنان به دنبال این بودند که بی‌ثباتی را در کشور رقم بزنند تا خواسته‌های خود را در قالب برجام به ایران تحمیل کنند. 

پایان پیام


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

بالا

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x