تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 اسفند 1401 ساعت 14:26
کد خبر: 174592
T T

برچسب‌ها

انتقاد عضو شورای شهر تهران از انتصاب افراد بدون تجربه و تخصص

چهارشنبه 17 اسفند 1401 ساعت 14:26
کد خبر: 174592

عضو شورای شهر تهران از مشکلات سازمان فاوای شهرداری تهران را حضور افراد بدون تخصص و تجربه عنوان کرد

ملت بیدار آنلاینعلی اصغر قائمی عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور یکصد و سی و چهارمین جلسه شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، به عنوان نقطۀ کانونی مدیریت و ارائۀ خدمات فاوا از درجۀ اهمیت بالائی در مدیریت شهری برخوردار است، گفت:

تغییر متناوب مدیریتی و عدم ثبات مدیریتی در فاوا از جمله مهمترین مشکلات این سازمان است و هربار سرپرست برای آن انتخاب می‌شود. در حال حاضر سومین سرپرست آن سازمان پس از تأخیر زیاد در انتصاب اول، انتخاب شده است از سویی دیگر استاندارد این سازمان متأسفانه به شدت افت کرده است و ممکن است مشکل ساز باشد.

انتصاب افرادی در هیئت مدیرۀ آن سازمان که هیچ تجربه و تخصصی در حوزۀ فاوا ندارند و سابق بر این صرفاً در زمینۀ مدیریت منابع انسانی فعالیت داشته است از مهمترین چالش هایی است که گریبان این سازمان را گرفته است.

ورود افراد خاص که بدون هیچ سمت و منصبی در مجموعه فاوا دخالت می‌کنند و اجازه نمی‌دهند کار پیش رود و تعیین تکلیف هیأت مدیره سازمان بدون تخصص و تجربه از جمله دیگر مشکلات است.

عدم اختصاص نقدینگی مورد نیاز جهت بهبود زیرساخت‌های امنیتی؛ به عنوان مثال عدم تعیین تکلیف خریداری (PAM) و (WAF) که موجبات آسیب‌های جدی به زیرساخت‌ها و خدمات نرم‌افزاری آن سازمان را فراهم ساخت که ریشۀ در همان انتصابات و دخالت افراد بی ربط دارد.

انباشت دائم و مستمر مطالبات پیمانکاران و تأمین‌کنندگانی که صورت وضعیت آنها مورد تأیید ناظران فنی قرار گرفته است موجب قصور در انجام تعهدات، افت شدید کیفیت خدمات، عدم تمایل به ادامۀ همکاری یا در مواردی اقالۀ قرارداد همکاری با سازمان فاوا شده و انتشار اطلاعات بدحسابی و تأخیر شدید فاوا در پرداخت در بازار این صنعت باعث از بین رفتن اعتبار این سازمان و عدم تمایل سایر پیمانکاران و تأمین‌کنندگان در همکاری نیز شده از دیگر چالش های جدی این سازمان است. هنوز با گذشت زمان هنوز دو قلم تجهیزات تهیه نشده است و این موضوع منجر به ورود آسیب می‌شود.

عدم توجه کافی به کارکرد تجهیزات، نوع و کاربرد آنها، عمر مفید و تغییرات در تکنولوژی تجهیزات، نقش آنها در کیفیت سرویس‌ها در کنار عدم تصمیم‌گیری در خرید و تهیۀ به‌موقع از بازار که نوسانات قیمت نیز به این مشکل افزوده است.

اگر به تمدید نرم افزارها بی توجهی شود نقاط آسیب پذیری زیاد خواهد شد و در زمان حمله سایبری یکسری تجهیزات امانی از سایر نهادها گرفته شد و هنوز برخی از آنها تأمین نشده است و این ضعف منجر به بروز دوباره آسیب می‌شود.

خارج از اصول فنی و نظارت سازمان سامانه‌هایی ایجاد می‌شود و بی انگیزگی و عدم پرداخت حق و حقوق قانونی منجر به مهاجرت نیروها به مجموعه‌های دیگر شده است./انتهای پیام

نظر شما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x