تاریخ انتشار: یکشنبه 30 آبان 1400 ساعت 12:25
کد خبر: 2119
T T

برچسب‌ها

غضنفری با انتقاد از رفتار برخی بانک‌ها در مورد عدم بازپرداخت مطالبات سررسید شده، گفت: انتظار می‌رود نگاه بانک‌ها به صندوق توسعه ملی نگاه به ثروت نسل آینده باشد و آن‌ها نیز کمک کنند تا این منابع بدون هیچ کاستی و با ارزش افزوده بالا در اختیار نسل‌های بعدی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین:

به گزارش ملت بیدار:

مهدی غضنفری رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی درخصوص نوع همکاری بانک‌ها با صندوق توسعه ملی، گفت: خوشبختانه سطح همکاری میان صندوق و بانک‌های عامل بسیار گسترده است و منابع ارزی و ریالی صندوق به دو صورت سپرده‌گذاری و عاملیت در اختیار سرمایه‌گذاران بخش غیردولتی قرار می‌گیرد.

غضنفری در ادامه ضمن انتقاد از رفتار اندکی از بانک‌ها در مورد عدم بازپرداخت مطالبات سررسید شده، افزود: هرچند استدلال برخی از آن‌ها درباره مشکلات اقتصادی برای وصول نشدن مطالبات‌شان از مشتریان قابل استماع است؛ لکن منابع صندوق در نزد آنان ارزش کمتری داشته باشد و انتظار می‌رود نگاه بانک‌ها به صندوق توسعه ملی نگاه به ثروت نسل آینده باشد و آن‌ها نیز کمک کنند تا این منابع بدون هیچ کاستی و با ارزش افزوده بالا در اختیار نسل‌های بعدی قرار گیرد.

نهادینه کردن رفتار غیراقتصادی توسط برخی از بانک‌ها  

رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اضافه کرد: متاسفانه اینگونه بانک‌ها نه تنها کمکی به وصول مطالبات صندوق نمی‌کنند، بلکه چنین القا می‌کنند که می‌توان مطالبات صندوق را برای سالیان متمادی و به کرات استمهال کرد و نوعی رفتار غیراقتصادی را نهادینه می‌کنند.

وی بیان کرد: بی‌شک صندوق در دوره مدیریت جدید خود عزم راسخی برای وصول مطالبات معوق شده دارد و از همه ابزارهای قانونی خود بهره می‌گیرد.

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی افزود: برای بهبود عملکرد بانک‌ها در این خصوص دو راهکار وجود دارد، اول اینکه با نهادسازی مناسب بتوان نوسانات قیمت ارز را بیمه کرد یا در غیر این صورت این منابع به پروژه‌هایی اختصاص داده شود که محصولات تولیدی آن‌ها صادرات‌محور بوده و ارزآوری آن‌ها مطمئن و تضمین شده باشد./

مطالعه کنید  قدرت پوشالی هالیودی آمریکایی ها بازهم توسط سپاه پاسداران درهم شکست

پایان پیام

/ پایان خبر

نظر شما

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x