امروز در دانشگاه‌ها چه گذشت؟/ روایتی از حضور مسئولان در جمع دانشجویان

به مناسبت روز دانشجو جمعی از مسئولان کشور از جمله رئیس قوه قضاییه، رئیس قوه مقننه، شهردار تهران، سخنگوی شورای نگهبان، سخنگوی دولت و جمعی از نمایندگان مجلس در دانشگاه‌ها حاضر شدند.

کد خبر : 115308
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 15 آذر 1401 - 18:13
امروز در دانشگاه‌ها چه گذشت؟/ روایتی از حضور مسئولان در جمع دانشجویان

گروه سیاسی خبرگزاری فارس: به مناسبت روز دانشجو جمعی از مسئولین کشور از جمله رئیس قوه قضاییه، رئیس قوه مقننه، شهردار تهران، سخنگوی دولت، سخنگو شورای نگهبان و جمعی از نمایندگان مجلس در دانشگاه‌ها حاضر شدند که در ادامه به جزئیات آن پرداخته ایم.

 انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در مراسم بزرگداشت روز دانشجو که دوشنبه ۱۴ آذر ماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد حضور پیدا کرد و پاسخگوی سوالت دانشجویان شد.

* از سوالات تخصصی حوزه زنان تا پاسخ  به یک ابهام 

خزعلی در پاسخ به سؤالی راجع‌به اینکه چه مسائلی از زنان در دولت اخیر بررسی شده است، گفت: در این مدت اشتغال زنان، زنان سرپرست خانوار، ارتقا رتبه و رتبه‌بندی فرهنگیان، بیمه سلامت و زنان باردار انجام شد.

 

 

معاون امور زنان رئیس جمهور در این نشست در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر ابهامات اخیر راجع به فرزندش گفت: فرزند من دو تابعیتی نیست، همان زمان که خبر منتشر شد گفتم فرزندم برای کار و لوازم کار که همان «توسعه نرم‌افزاری» است به خارج از کشور رفته و به کشور هم برگشت. 

 * رئیس قوه قضاییه خطاب به دانشجویان: بسیاری از نقدهای شما را قبول دارم

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه، امروز سه‌شنبه (۱۵ آذر) در آستانه روز دانشجو و در راستای سلسله‌ نشست‌های هم‌اندیشانه خود با اقشار مختلف مردمی و نخبگانی با نمایندگان تشکل های مختلف دانشجویی از دانشگاه‌های سراسر کشور دیداری صمیمانه برگزار کرد. 

 

 

رئیس دستگاه قضا گفت: در سخنان یکی از دانشجویان بحث پرونده‌های باز در قوه قضائیه مطرح شد و برای نمونه از پرونده متروپل آبادان نام بردند که من تعجب کردم؛ چرا که در پرونده مزبور پس از وقوع حادثه، اقدامات مربوطه اعم از شناسایی متهمان، دستگیری آنها، کارشناسی پرونده و رسیدگی‌های تخصصی قضایی به سرعت در دستور کار قرار گرفت و حکم قطعی اعلام شد و علاوه بر آن، به میزان ۶۰ میلیارد تومان نیز دیه به حادثه‌دیدگان پرداخت شد. 

وی خطاب به دانشجویان گفت: بسیاری از نقدهای شما را قبول دارم؛ تعداد زیادی از نقدهایی که در این جلسه در مورد قوه قضائیه مطرح شد وارد است اما باید به واقعیت‌ها هم توجه داشت.

* گفتگوی بی واسطه قالیباف با دانشجویان

 محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی نیز امروز (سه‌شنبه ۱۵ آذر ماه)  نیز در جمع دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس  حاضر شد و پاسخگوی سوالات و ابهامات آن‌ها شد.

 

 

قالیباف در این نشست با اشاره به صحبت‌های یکی از دانشجویان در رابطه با ای‌نکه کشوری قدرتمند هستیم، گفت: امروز ما کشوری قوی، مستقل و قدرتمند هستیم و انقلاب اسلامی این فرصت را برای ما فراهم کرد، ما قوی هستیم از این بابت که گفتمان، حرف و منطق برای دنیا مبتنی بر مکتب الهی و اهل بیت داریم. 

 رئیس قوه مقننه در ادامه با یادآوری اینکه از سال ۹۶ از نوسازی حکمرانی و نوگرایی گفته‌ام و مربوط به این چند ماه نیست، اظهار داشت: معتقدم باید قبول کنیم که نیازمند نوسازی حکمرانی و حکمرانی نو هستیم، این تحول مبتنی بر دو اصل خداباوری و مردم‌باوری و همچنین مبتنی بر مکتب امام (ره)، عدالت، معنویت و عقلانیت است.

* شهردار تهران: کشور نیاز به قیام  علیه فقر،‌ فساد و تبعیض دارد

 علیرضا زاکانی شهردار تهران هم در نشستی که به مناسبت روز دانشجو امروز سه شنبه (۱۵ آذر) در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد حضور یافت و پاسخگوی سوالات و شبهات دانشجویان شد.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی راجع به مبارزه با فساد، گفت: بارها به دلیل مبارزه با فساد به دادگاه رفتم، بنده برای اولین بار با وزیر اطلاعات و مرتضوی دادستان وقت تهران و وزیر نفت به دلیل فساد درافتادم. شما شعار مبارزه با فساد می‌دهید در حالی که من برای مبارزه با فساد ۲۰ سال دادگاه رفتم.

زاکانی خطاب به دانشجویان گفت: کشور نیاز به قیام  علیه فقر،‌ فساد و تبعیض دارد و برای عمل به قانون اساسی نیاز به قیام داریم و شما باید این قیام را انجام دهید.

* حضور زاکانی در بین دانشجویان معترض

یکی از نکات جالب این برنامه حضور شهردار تهران در بین دانشجویانی که خارج از محل برنامه شعار می دادند بود و زاکانی بعد از خروج از سالن برنامه در بین دانشجویان حاضر شد و به گفتگو پرداخت.

 

 

 

* سخنگو شورای نگهبان: کادرسازی برای آینده کشور یکی از وظایف جریان دانشجویی است

هادی طحان ‌نظیف سخنگوی شورای نگهبان در نشست پرسش و پاسخ دانشجویی که به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه علامه برگزار شد حضور پیدا کرد.

 

 

سخنگوی شورای نگهبان در این نشست با  اشاره به وظایف جریان دانشجویی، گفت: کادرسازی برای آینده کشور و بر عهده گرفتن مسئولیت‌های کشور یکی از وظایف مهم جریان دانشجویی است. یکی دیگر از مسائلی که از جریان دانشجویی انتظار می رود، مطالبه‌گری نسبت به آرمان‌های انقلاب است.

طحان نظیف در ادامه تاکید کرد: یکی از ظرفیت‌های منحصر به فرد قانون اساسی ما این است که حتی یک‌ شهروند عادی می‌تواند به یک مصوبه  اعتراض کرده و آن را خلاف شرع یا قانون اساسی بداند و شورای نگهبان آن را پیگیری کند و این بسیار ارزشمند است.

* مناظره نمایندگان مجلس در دانشگاه شریف/ پزشکیان‌: سپاه اگر نبود مملکت تجزیه شده بود

 به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شریف مناظره علی خضریان نماینده تهران در مجلس و مسعود پزشکیان نماینده تبریز در مجلس نیز به مناسبت ۱۶ آذر برگزار شد.

 

 

مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان، گفت: من باز هم لباس سپاه می‌پوشم، سپاه اگر نبود این مملکت تجزیه شده و کارمان تمام شده بود.

علی خضریان در این مناظره با اشاره به حوادث اخیر دانشگاه ها گفت: آنچه در کف خیابان اتفاق افتد صرفا مربوط فوت یک شخص نبود و تدارکات آن از قبل برنامه ریزی شده بود.

* حضور سخنگوی دولت در دانشگاه علم و صنعت

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت نیز بعد از ظهر امروز سه‌شنبه ۱۵ آذر در نشست با دانشجویان دانشگاه علم و صنعت حضور پیدا کرد. سخنگوی دولت بعد از حوادث اخیر بارها در بین دانشجویان دانشگاه های تهران، مشهد و قم نیز حضور ثابتی و مداومی داشته و پیگیر مطالبات و دغدغه های دانشجویان بوده است.

 

 

بهادری جهرمی با اشاره به جنایات آمریکا علیه ملت ایران، تاکید کرد: برخی منتظر می‌مانند تا آینده برای‌شان چگونه رقم بخورد، اما جنس جوان ایرانی اینگونه بوده است که آینده برایش مهم بوده و خودش می‌خواسته آن را بسازد.

سخنگوی دولت در این نشست با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دولت سیزدهم بیان کرد: نتیجه عملکرد دولت طی یک سال و سه ماه اخیر، نه حل تمام مشکلات گذشته، بلکه در مسیر درمان قرار گرفتن مشکلات گذشته بوده است. 

لازم به ذکر است در ادامه این دیدارها آیت الله رئیسی رئیس جمهور کشورمان نیز بنا به گفته مسوولان نهاد رهبری در دانشگاه ها فردا چهارشنبه(۱۶ آذر) در دانشگاه تهران سخنرانی خواهد کرد.

پایان پیام/


برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

بالا

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x