اصغر توسلی: شاید روزی میانسالی «روزگار جوانی» را بسازم/ با فصل اول مقایسه مان نکنید!

کارگردان سریال «روزگار جوانی» گفت: ابتدا طرح دیگری را در شبکه تهران پیشنهاد دادم که روزگار میانسالی همان بچه ها بود که حالا ۵۰ ساله هستند و قصه های مختلفی دارند که شاید این اتفاق هم روزی بیفتد و آن را بسازم.

کد خبر : 2687
تاریخ انتشار : شنبه 6 آذر 1400 - 14:52
اصغر توسلی: شاید روزی میانسالی «روزگار جوانی» را بسازم/ با فصل اول مقایسه مان نکنید!

به گزارش پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین:

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، اصغر توسلی کارگردان مجموعه «روزگار جوانی» با حضور در برنامه «سریالیست» با اجرای پدرام کریمی در ابتدا گفت: ما مثل مجموعه هایی چون «پایتخت» یا «نون خ» نیستیم که با یک سری بازیگر ادامه پیدا کرده باشیم و برای همین ضرورتی ندارد بگوییم «روزگار جوانی۳». موضوع یکی است و ما دوران جوانی ۵ بچه را در این روزگار داریم. ما در ستایش جوانی سریال ساخته ایم اما پیوندی بین این مجموعه با سریال ۲۵ سال قبل نمی بینم، اگر قرار باشد همین سریال فعلی ادامه پیدا کند می شود «روزگار جوانی۲».

وی افزود: درست است که ما نریشن ابتدای سریال را با همان ساختار جلو بردیم اما این روزگار جوانی بچه های دوره جدید است.

این کارگردان درباره انتخاب بازیگران سریال و همچنین حضور پسرش به عنوان یکی از بازیگران اصلی توضیح داد: از بین ۱۷۴ بازیگر خوب تئاتر که کارهای نمایشی شان را روی صحنه دیده بودیم، سه گروه ۵ نفره انتخاب شدند، یک ماه با این بچه ها تمرین شد و سپس به ۵ نفر اصلی رسیدیم. آریا هم مثل بقیه تست داد و در این مراحل شرکت کرد.

این «روزگار جوانی» هم نوستالژی خواهد شد

توسلی با بیان اینکه برای «روزگار جوانی» ۲۳ سال پیش فقط از ۲۰ نفر تست گرفته شده بود، یادآور شد: در آن تیم هم که همه شان بچه های توانمندی بودند، فقط بهزاد خداویسی قبلا در سریال «سرنخ» بازی کرده بود و بقیه اولین کار مهمشان را بازی می کردند. من معتقدم همانطور که این کار برای کسانی که حالا ۵۰ ساله اند به نوستالژی تبدیل شده، این اتفاق ۲۰ سال دیگر برای سریال جدیدمان هم رخ خواهد داد.

مطالعه کنید  اعضای شورای سیاست‌گذاری دوازدهمین دوسالانه ملی سرامیک معرفی شدند

در بحرانی ترین وضعیت موجود مملکت و جهان کار کردیم

این کارگردان درباره اینکه آیا از نتیجه کار راضی است، اظهار کرد: شاید استقبال از کار آنطور که تصور می کردم نبود اما در مجموع راضی هستم. شاید اگر مهربانانه تر به همه کارهایی که در این روز و روزگار پخش می شود نگاه کنیم، ما در بحرانی ترین وضعیت موجود مملکت و جهان کار کرده ایم. چرا؟ چون حس کردیم نیاز است و مردم در روزهایی که بیشتر وقتشان در خانه می گذرد و هزاران دلهره و نگرانی و آشفتگی هایی که این بیماری باعثشان شده در دل دارند، وظیفه خود دانستم که این اتفاق را رقم بزنم. من سالها بود کار نمی کردم اما حالا احساس کردم نیاز است یک کار شیرین بسازیم که مردم حالشان خوب شود.

وی تاکید کرد: برخی انتقاد می کردند که مشکلات بچه های این نسل فراوان تر است و چرا از اعتیاد نگفته اید؟ من نمی خواستم این اتفاق را رقم بزنم و قصد داشتم حال مردم را خوب کنم.

توسلی در واکنش به آمار و ارقام میزان تماشای سریال در تلوبیون گفت: یکی از مشکلاتی که سیمای ما در خصوص برنامه سازی هایش درگیر آن است، این است که هیچ اطلاع رسانی صحیح و دقیق و درستی برای کارها انجام نمی شود. شما کارهایی را که برای پلتفرم ها ساخته می شود ببینید؛ دَه ها بیلبورد در خیابان ها می بینیم و اطلاع رسانی های گسترده ای می شود. این اتفاق نمی دانم چرا در تلویزیون نمی افتد؟ چه اشکالی دارد برنامه «سریالیست» ۱۰ پلاکارد در شهر داشته باشد؟

کریمی نیز در پاسخ گفت: تلویزیون به دلیل گستردگی اش نیازی به این تبلیغات ندارد. آنها آگهی می کنند که بگویند ما هم هستیم.

مطالعه کنید  نشست مجمع نمایندگان استان گیلان با سردار اشتری/بررسی مسائل استان از جمله انسداد و کنترل مرزها، تجهیزات گمرک و رسیدگی به مناطق حادثه خیز

خیلی ها تا قسمت سوم و چهارم اصلا نمی دانستند پخش کار آغاز شده

توسلی ادامه داد: سه چهار روز قبل از پخش سریال، تبلیغات تلویزیونی آن آغاز شد. ما ۳۱ قسمت سریال ساخته بودیم که پخش شد. شما ببینید برای یک کالای ساده مثل بیسکوییت یا کفش یک بار در آغاز سریال ما یک بار وسط پخش آن و در مجموع ۶۲ بار تبلیغ شده! اما برای خود این سریال ۶ نوبت تبلیغ نشده! من خیلی ها را سراغ دارم که تا قسمت سوم و چهارم اصلا نمی دانستند پخش کار آغاز شده است.

وی تصریح کرد: شما تصور کنید کار ما استاندارد و پسندیده هم که باشد، وقتی مخاطب با نیت دیدن دوباره چهره هایی که حالا آرتیست و معروف هستند پای سریال می نشیند و آنها را نمی بیند، بنابراین ریزش مخاطب در قسمت دوم طبیعی بوده است.

شاید روزی روزگار میانسالی چهره های سری اول سریال را بسازم

این کارگردان درباره اینکه چرا سراغ زمان حال کاراکترهایی که در «روزگار جوانی» بودند نرفتید، گفت: من طرح دیگری را در زمان مدیریت آقای احمدی در شبکه تهران پیشنهاد دادم که روزگار میانسالی همان بچه ها بود که حالا ۵۰ ساله هستند و قصه های مختلفی دارند. شاید این اتفاق هم روزی بیفتد.

توسلی در پاسخ به کریمی که قسمت اول را از نظر حوادث اتفاقی که باعث در کنار هم قرار گرفتن کاراکترها می شد ناامید کننده توصیف می کرد، همچنین در پاسخ به این سوال که چرا جایگاه پیشکسوتی مثل علی اکبر محلوجیان در تیتراژ لحاظ نشده، توضیح داد: ایشان چهار پنج قسمت آخر سریال را نوشته بودند برای همین اسمشان اول نیامد. ما از آغاز این نیت را داشتیم که در یک تعداد از قصه هایمان به بچه های کار بپردازیم و نگاه محلوجیان به این بچه ها دقیق تر بود و درام نویسی این بخش را به ایشان سپردیم.

مطالعه کنید  تأمین زمین سه میلیون واحد نهضت ملی مسکن تا پایان سال­

وی در واکنش به نقد شاهین شجری کهن منتقد برنامه نیز گفت: ایشان هم نقدشان را به مقایسه سریال با «روزگار جوانی» که دو دهه پیش پخش می شد اختصاص دادند. ولی سریال ما «روزگار جوانی ۳» نیست. اگر قرار باشد این سریال ادامه پیدا کند، آن وقت می توانیم آن را با فصل قبلی اش که امسال پخش شد مقایسه کنیم.

از ۱۳۰۰ دقیقه کار فقط سه دقیقه حذف شد

این کارگردان تاکید کرد: ما به خاطر موقعیتی که کار را تولید کردیم درگیر سختی های زیادی شدیم، خود من درگیر کرونا در بیمارستان بستری شدم و کار ۲۰ روز تعطیل شد. از همه بچه ها تشکر می کنم که آمدند و در این شرایط ایستادند. شبکه پنج و آقای اشناب بسیار با ما همراه بود؛ ما ۱۳۰۰ دقیقه کار ساختیم و شاید ۳ دقیقه از آن حذف شد. تهیه کننده خوبی داشتیم که امکانات را برای انجام کار برایمان مهیا کرد اما دلهره و نگرانی هایی داشتیم که به خاطر کرونا بود. از مخاطبانی که همراهمان بودند ممنونم و برایشان روزهای بهتری آرزو می کنم.

«سریالیست» به تهیه‌کنندگی محمد باریکانی و مجتبی فرجی و با اجرای پدرام کریمی کاری است از گروه تاریخ، فرهنگ و هنر شبکه یک که پنجشنبه‌ها ساعت ۲۳:۱۵ از شبکه یک پخش می شود.

انتهای پیام/


/ پایان خبر

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x